چیکار کنیم پولدار شویم؟

چیکار کنیم ثروتمند شویم؟

یکی از سوالاتی که خیلی مواقع از من پرسیده می شود این است که چیکار کنیم پولدار شویم؟

پول و ثروت عمدتا یکی از خواسته های انسان از زمان های دور تا الان بوده است. و افراد زیادی هم همیشه به دنبال ثروت بوده و هستند و راههای زیادی هم برای ثروتمند شدن توسط افراد مختلف پیشنهاد می شود.

ولی نظریه ای که تقریبا توسط اکثر اساتید موفقیت و هوش مالی پذیرفته شده است این است که

ثروت یک مقوله کاملا ذهنی است. و اصلا ربطی به شرایط بیرونی فرد ندارد.

طبق این نظریه ثروت کاملا به باورهای فرد بستگی دارد و اصلا ربطی به سن، جنسیت، سطح تحصیلات، کشور محل زندگی و هر آنچه که بیرون از شما باشد بستگی ندارد. برای اثبات این قضیه هم کافی است به اطراف خودتان نگاهی بیندازید. در اطراف شما هم آقای ثروتمند وجود دارد و هم خانم ثروتمند، هم جوان ثروتمند است و هم میانسال ثروتمند، هم بی سواد و هم باسواد و …

پس اگر این نظریه را قبول دارید کاری که من به شما و همه افرادی که این سوال را از من می پرسند پیشنهاد می دهم همان کاری است که شما به آن علاقه دارید. اصلا نوع شغل مهم نیست می تواند آن کار هنری باشد یا صنعتی، فروش میوه و سبزی باشد یا بازرگانی بین المللی مبلمان، مهم علاقه شماست. دقت کنید کاری که به آن علاقه دارید نه استعداد، شاید شما الان تحصیلات بالایی در زمینه ریاضی داشته باشید. ولی کاری به آن علاقه دارید نقاشی باشد. شما قطعا با نقاشی ثروتمند می شوید نه با ریاضی

اگر شما به کاری علاقه داشته باشید قطعا مهارت انجام دادن آن کار را هم فرا می گیرید و با شور و هیجان کار می کنید در مواجه با موانع سخت تر ناامید می شوید. فردی هم که کاری را اینطور انجام دهد قطعا به موفقیت می رسد.

پس یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید و اقدام کنید.

یکی از توصیه هایی که من همیشه به دوستانم که به دنبال کار مورد علاقه شان رفته اند می کنم این است که

هیچگاه موتور انگیزه تان خاموش نشود

برای اینکه موتور تان هم خاموش نشود می توانید سرگذشت افرادی را بخوانید که در حوزه کاری شما به موفقیت های بزرگی رسیده اند.

در مقالات بعدی راجع به این موضوع بیشتر با هم صحبت خواهیم کرد.

خوشحال می شوم در بخش نظرات سوال یا نظر شما را بدانم .

دیدگاهتان را بنویسید