پیش نیازهای یک معامله گر موفق

پیش نیازهای یک معامله گر موفق

یکی از فرصت های کسب درآمد و ثروت، سرمایه گذاری در بازار های مالی است. به فردی که در بورس فعالیت می کند و به خرید و فروش سهام و دیگر ابزارهای مالی می پردازد معامله گر می گویند.

این روزها آدم های زیادی را می بینم که دوست دارند در بورس سرمایه گذاری کنند و از این راه کسب درآمد داشته باشند عده ای از این افراد هم فقط به امید یک شبه پولدار شدن می خواهند وارد بورس شوند.

بگذارید همین اول خیالتان را راحت کنم اگر به امید یک شبه پولدار شدن وارد بورس شده اید. قطعا راه اشتباهی را انتخاب کرده اید.

فعالیت در بورس یا همان معامله گری مانند تمام شغل ها و کسب و کارهای دیگر دارای یک سری پیش نیازهایی است که فرد برای موفق شدن در این بازار باید داشته باشد.

در این مقاله می خواهم پیش نیازهایی که یک فرد معامله گر باید داشته باشد تا بتواند در این بازار باقی بماند و سود هم کسب کند بیان کنم.

علاقه

اولین و شاید مهمترین فاکتوری که یک فرد معامله گر باید داشته باشد این است که به این کار علاقه داشته باشد و صرفا فقط بخاطر کسب سود قدم در این راه نگذاشته باشد. برای اینکه بفهمید آیا واقعا به این کار علاقه دارید می توانید همین الان تصور کنید اگر شما 20 میلیارد پول داشتید آیا باز هم حاضر بودید یک معامله گر باشید.؟

انتظارات واقعی

دومین فاکتوری که یک فرد معامله گر باید داشته باشد انتظارات واقعی هست. فردی که سفر در دنیای معامله گری را آغاز کرده است باید بداند که این سفر آن چنان کوتاه نیست و همانطور که قبلا هم گفتم بورس جایی برای یک شبه پولدار شدن نیست. برای موفقیت در این بازار باید صبر داشت و استقامت کرد.

اشتیاق برای یادگیری

قطعا فردی که وارد دنیای سرمایه گذاری می شود حتما حتما باید دنبال یادگیری باشد و هر روز زمانی را برای یادگیری بیشتر خود قرار دهد. و آموخته های خود را در بازار پیاده سازی کند تا به مرور زمان و با تمرین و تکرار بتواند به یک معامله گر موفق تبدیل شود. اگر از آن دست آدم هایی هستید که آخرین کتابی که مطالعه کردید به دوران مدرسه تان بر می گردد پیشنهاد می کنم به دنبال شغل دیگری باشید.

مثبت اندیشی

بله! یک معامله گر موفق باید حتما انسانی مثبت اندیش باشد. دنیای معامله گری فراز و نشیب های زیادی دارد و گاهی وقتا با استرس هم همراه است. اگر انسان مثبت اندیشی نباشید در مواجه با این فراز و فرودها قطعا کم می آورید و زندگیتان مختل می شود و شاید هم عمرتان به پایان برسد.

اگر این 4 فاکتور را در خودتان می بینید به شما تبریک می گویم به دنیای معامله گری خوش آمدید!

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در print
Print
مهدی احمدی هستم

مهدی احمدی هستم

علاقمند به مباحث سرمایه گذاری و مالی، حدود 5 سال است که در بازارهای مالی فعالیت دارم. سرمایه 20 جایی است که تجربیاتم را با دیگران به اشتراک می گذارم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات

صفحه ما در اینستاگرام

Instagram did not return a 200.